Pri objednávkach nad 100€ je DOPRAVA ZADARMO
Potrebujete poradiť? Viac o našom sortimente: 0907 711 077

Aby ste mohli pracovať bezpečne, musíte pri práci s motorovým vyžínačom mimo bezpečnej techniky práce používať aj predpisové odevy a ďalšie ochranné pomôcky. Odev musí byť účelný a nesmie vás pri práci akokoľvek rozptyľovať a rušiť. Nepoužívajte odevy, ktoré sa môžu zachytiť o konáre alebo krovia. Pre prácu rozhodne odložte šál, kravatu či šperky. Dlhé vlasy je potrebné skryť, pokrývkou hlavy alebo sieťkou na vlasy.

Ochrana tváre

Používajte ochranu tváre. Ochranné okuliare sú pritom úplná nevyhnutnosť, bez ktorej nesmiete s vyžínačom / krovinorezom pracovať!

Ochrana sluchu

Používajte osobnú ochranu proti hluku, je to dôležité!

Ochrana rúk

Kvalitných rukavíc nájdete v ponuke Vášho predajcu STIHL / VIKING pestrú paletu. Poraďte sa s ním, ktoré budú najlepšie vyhovovať pre Vašu prácu.

Ochrana nôh

Kvalitný, dobre priliehajúci odev, pokrývajúci celé telo, zamedzí zachytávanie za vetvičky, popichaniu o tŕne. Mali by ste sa v ňom ale tiež dobre cítiť.

Ochranná obuv

Pevné topánky s priľnavou, protišmykovú podošvou. To je základ pre pevný stabilný postoj pri práci, a tým ďalší dôležitý predpoklad pre Vašu bezpečnosť pri práci.