Pri objednávkach nad 200€ je DOPRAVA ZADARMO
Potrebujete poradiť? Viac o našom sortimente: info@stihl.sk

Slováci opäť na stupni víťazov.

33. Majstrovstvá sveta v práci s motorovou pílou opäť priniesli za celoročnú prípravu slovenskému tímu a značke STIHL zaslúženú odmenu. Tomáš Kvašničák získal zlato v kategórii „stínka stromu na cieľ“ a Jaroslav Kukuc sa môže pochváliť najcennejším kovom za disciplínu „presný rez kmeňa“… a zároveň sa mu podarilo prekonať svetový rekord!

Tohtoročné 33. Majstrovstvá sveta v práci s motorovou pílou sa konali v Lillehammeri (Nórsko) od 2. do 5. augusta 2018.

Začiatok Majstrovstiev však vôbec nevyzeral „oranžovo“.
Asi sme sa nepochopili s pracovníkmi na nórskom letisku, lebo nám hneď po príchode obe naše súťažné píly „zhabali““ spomína Jaro Kukuc, „Aj keď sme boli vopred dohodnutí že to bude v poriadku, povolenie sa vzťahovalo iba na nové píly a v tých našich-používaných, už bol v minulosti naliaty benzín. To sa potom bralo ako bezpečnostné riziko, a tak sme zostali bez píl a nemali sme s čím súťažiť“.
Situáciu sa im podarilo vyriešiť netradične: „Píly nám ochotne požičal nórsky juniorský reprezentant. Bol to rovnaký typ ako tie naše: STIHL MS 460 Magnum. S nimi sme potom vyhrali oba tituly. Veľmi mu za to ďakujeme.“

V sedemdesiatych rokoch 20. storočia bola vytvorená súťaž, ktorá preveruje odborné schopnosti a zručnosti profesionálnych pilčíkov a pracovníkov v lesníctve.

Súťaž sa zameriava na prácu s motorovou pílou. Súťažiaci sa hodnotia podľa rýchlosti, presnosti a bezpečnosti v každej disciplíne. Niekoľko desatín milimetrov často znamená rozdiel medzi víťazstvom a porážkou.

Rýchlosť, technika, bezpečnosť a kvalita. Toto sú len niektoré z kritérií, ktoré sa každoročne v rámci majstrovstiev hodnotia v 6 rôznych disciplínach.